10 Eylül 2009 Perşembe

Aşkname

http://2.bp.blogspot.com/_nzvKmIiH0Js/SH_FXLnobqI/AAAAAAAAABs/6tBaeXQUR-U/s400/mnlask.JPG

Ayrılığından dolayı yardım dilenmeye takatim yok senden, kapında kendini kaybedenlere gıptayla geçen ömrümde bir takate de ihtiyacım kalmadı artık. Sevgili eşiğinde ölene değil sağ kalana şaşmak gerekir, der bir bilge ama ben senden uzakta, aşkınla hasta, ama aşk sayesinde sıhhatteyim. Araya bunca yılın hasreti girmişken bir gün seni görmeye dayanabilir miyim bilmem, ama her sabah seni görüyor ve yüzünden aldığı güzellik ile insan içine çıkıyor diye güneşe, eşiğini döne dolaşa senden nur çalıyor diye her akşam mehtaba bakıyorum, bilesin. “Bugün nasılsın ey kâinatın başı dönmüş yıldızı?” diyorum ona, hasbıhal ediyorum; “Ne haldedir sevgilim, hoş mudur, sofaca mıdır İstanbullar sultanı bugün?” diye tekrar soruyorum. “Hiç benim bulunduğum yerden daha kederli bir âleme doğdun mu sen; hiç aşkta altüst olmuş bencileyin bir firkatzede üzerine parladın mı?” diye sitem ediyorum bazen… Velhasıl günlerce ve gecelerce güneşlere ve aylara durmadan ve dinlenmeden seni soruyorum, hâlâ bir haberini alamayışımı şikâyetle söylüyor, anlatıyorum. Senin beni unutma ihtimalini hatırlayıp çıldırıyorum bazı günler ve bazı geceler yüzünü eskisi gibi hayal edemeyeceğimden korkup kahroluyorum. Sonra tevbeler ediyorum. Seni unutma ihtimalini düşündüğüm için.
&&Aşkname&&

3 yorum:

bahar gelsin dedi ki...

blogunuz çok hoş sadece seyretmek bile huzur veriyor yazılarını okuduğum bir yazardır zaten iskender pala ama roman çok akıcı gelmedi emeğinize elinize sağlık

mehmetadin dedi ki...

Bahar gelsin: Teşekkürler arkadasım beğenmenize sevindim :) ayrıca iskender palanın dört güzeller kitabını tavsiye ederim güzel kitaptır..

SaMiR dedi ki...

seneler öncesiydi okuduğum zaman..
ama o şehnaz beste, etkiler halen beni..
nasıldı o dizeler,

Feryad ki feryadıma imdad edecek yok
Efsus ki gamdan...