31 Aralık 2009 Perşembe

züleyha değilsen , peşine düşmeyeceksin yusufların..


Yusuf olmaksa muradın ya da Züleyha; Korkmayacaksın ölümden. Ölümün ayrılık değil kavuşmak olduğunu bileceksin.Dünyaya kafa tutacaksın tek başına. Yandaş yoldaş aramayacaksın. Bir Allah'ına bir kendine güveneceksin sadece. Yol arkadaşın terk etse bile seni yarı yolda, aşkına sahip çıkacaksın sonuna kadar. Tek başıma taşıyamam demeyeceksin. Ölünceye kadar taşıyacaksın şerefle.Karşılık beklemeyeceksin. Sevmek olacak tek amacın. Sevilmemişsin ne fark eder.


Ayıplanmaktan korkmayacaksın. Sevgini gurur madalyası olarak taşıyacaksın göğsünde, kim ne derse desin...Sevgin için zindana atılmayı da attırmayı da göze alacaksın. Karanlıklar sırdaşın, böcekler yoldaşın olacak.Bileceksin sonunda ayrılık olduğunu. İsyan etmeyeceksin, vuslat beklemeyeceksin.

Zaman ve mekan sizi ayıramayacak. Nerede olursan ol, her daim sevdiğinin yanında olacaksın. Üzüntüsüne üzülecek, sevincine sevineceksin. Sanma ki beraber olmak için yan yana olmak lazım. Gönüller beraberse mesafenin ne önemi var!..

Gönül gözüyle görecek, duyacaksın. Gönül diliyle konuşacaksın. Bilmez misin gönlü kainat bile kuşatamaz dar gelir. Gönül dilinden anlamam konuşamam, dayanamam bu çileye karşılıksız hiçbir şey veremem diyorsan; talip olmayacaksın Yusufluğa. Yusuf olmak için Yusuf gibi yürek gerek, gönül gerek, iman gerek. Züleyha değilsen eğer peşine düşmeyeceksin Yusufların. Kendi ayarında birini seveceksin ki mutlu olasın.

Her babayiğidin harcı değildir Yusufluk ve her kadının harcı değildir Yusuf yüreklileri taşıyabilmek, layık olabilmek, Züleyha olabilmek!...
ALıntı

İzlemek için tıklayın

4 yorum:

Türabi dedi ki...

Zor zaman Mehmet kardeşim,illa ki vardır "Yusuf"lar "Züleyha"lar lakin okuyupta beğendiğim,her zaman söylediğim bir söz var,
"..BİZ KÖTÜ DEVRİN RÜZGAR VURMUŞ GARİPLERİ.."
Emeğine sağlık,Muhabbetle..

mehmetadin dedi ki...

Ben Yusuf ile Züleyha öykülerini yazmaya başlayınca etrafımda çok züleyha olmak isteyen çok oldu ama bakıyorsun ona Züleyhalıktan hiç bir iz yok sadakat, sevgi, bağlanma gibi bunlar onlar için hayal.. Neyse bu yazı yalancı Züleyhalara ve yusuflara gitsin :)
"..BİZ KÖTÜ DEVRİN RÜZGAR VURMUŞ GARİPLERİ.."

Türabi dedi ki...

Sevgi sadakattir,haklısın..Peki öyle olsun sahte olanlara gitsin inşaallah (: bizimde varsa şayet adlarını anıpta layık olamadığımız bize de gelsin..

Adsız dedi ki...

Yazar cok tesekkurler...

Selamlar Ebru