26 Ekim 2012 Cuma

Taleb

Talebimiz Kadar İnsanız...

9 yorum:

Tanımsız dedi ki...

Bu sözün hikmetini tam olarak anlayabildim mi acaba.İnsan olmak için gayret etmemiz gerektiğini mi ifade ediyor yoksa sizin yüklediğiniz daha derin anlamlar mı var?

SaMiR dedi ki...

"aşk-ı kübra" kayıplarda yine "tanımsız":)

Tanımsız dedi ki...

Blog pek güncellenmiyor ancak yılların birikimi mevcut:)Belki bu soruya cevap verecek kişi sizsinizdir "samir".Sizin fikriniz nedir? ayrıca muhattab bulmak güzel şey :))

SaMiR dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
SaMiR dedi ki...


blog pek güncellenemiyor çünkü blog yazarımız çocukları güncellemekte şuan:)
:)))

biz soruyu yine de Aşk-ı kübra ya soralım "tanımsız"

mehmetadin dedi ki...

:)) sorma Samir..bir sürü talib var da onların talebleri ile uğraşıyorum :))

Tanımsız hoşgeldin diyeyim..
Kitabın başka cümlesinde şöyle devam ediyor
"Hak nezdinde insana talebinin kıymetine göre değer biçilir; insan, peşine düştüğü gaye ölçüsünde daha üst mertebelere yükseltilir. Kimisi mala, mülke, bağa, bahçeye; kimisi makama, mansıba, şöhrete, pâyeye; kimisi keşfe, kerâmete, zevke ve hâle.. kimisi de doğrudan doğruya meâliye tâliptir. Ne ki, iman, marifet, muhabbet, aşk ve iştiyakın değerler hanesinde doldurduğu yerleri başka hiçbir matlubun karşılaması mümkün değildir."

SaMiR dedi ki...

Rabbim Taliplerine bereket versin diye mi dua etmem gerekiyor bu durumda
bilemedim şimdi(:

Tanımsız dedi ki...

Kusura bakmayın bu tarz düşüncevi konularda yada hayatı anlama konusunda biraz fazla soru oluyor kafamda,ısrarla da cevap arıyorum işte.Şimdi çok daha anlamlı bu söz benim için ayrıca sizden bir şey daha öğrendim cevaplar için beklemek gerektiğini.Bloğunuz da çok faydalı kısacası hepsi için teşekkürler.

mehmetadin dedi ki...

estag :) yoğunluktan dolayı sürekli vaktim olmuyor. kitabın ismi kalb ibresi..kitabı öylesine bir elime aldım sonra bırakamadım :)